top of page
  • Writer's pictureIlona

SLOW TALKS #1: LIVIA HELEN

Updated: Nov 24, 2022

"Mojou jedinou ambíciou

je žiť spokojný

a naplnený život."

V SLOW netvoríme spolupráce ale priateľstvá. Jedno také vzniklo aj s Liv - mladou mamou, tvorkyňou projektu kultivácie ženstva, milovníčkou prírody a pomalého životného štýlu. O tom, či sa pomalý životný štýl dá skĺbiť s bábätkom sme sa rozprávali s Liviou Helen.


Lívia, tak čo teda - dá sa to?

Nedovolím si to tvrdiť vo všeobecnosti, ale za seba môžem s čistým svedomím povedať, že sa to dá. Ja som však prijala aj možnosť, že to nepôjde. Nelipnúť na naplnení vlastných prianí vnímam ako kľúčové pre ich naplnenie. :)


Mojim prianím bolo, aby som sa s príchodom môjho dieťata - Atreya, mohla aj naďalej venovať tomu, čo ma vyživuje - mojej tvorbe, ktorú môžem nazývať aj prácou. Tiež som si priala, aby to išlo v ľahkosti a pomalosti a najmä, aby to bolo udržateľné pre mňa, pre môjho syna a aj pre moju tvorbu. Som veľmi vďačná, že sa to napĺňa. Neberiem to ako samozrejmosť. Nefungovalo by to bez pomoci mojej mamy Helen a Atreyovej kmotričky Zuzany, s ktorými aktuálne aj spolupracujem na tvorbe retreatov pre ženy. Takže kým ja sa venujem ženám, ony trávia čas s Atreyom. Atrey ich miluje a mňa teší, že tieto chvíle prospievajú nám obom.


Čo je pre teba SLOW living?

SLOW living je pre mňa stav bytia. Stav, v ktorom je dominantný vnútorný mier, pokoj a bytostná pomalosť. Stav bytia, ktorý je v symbióze so všetkým živým navôkol.


"Aj v pracovnej oblasti je pre mňa najdôležitejšia spokojnosť. Nemám v sebe potrebu dosahovať konkrétne ciele."

Aké je to byť mladou a ambicióznou mamou?

Popravde, ja nie som veľmi ambiciózna. Mojou jedinou ambíciou je žiť spokojný a naplnený život. :) Čo sa týka mojich pracovných zámerov a pracovného nasadenia, odkedy mám syna, veľmi som zvoľnila tempo a nastavila som si zdravé hranice, ktoré som si dlho nastaviť nevedela. Aj v pracovnej oblasti je pre mňa aktuálne najdôležitejšia spokojnosť. Nemám v sebe potrebu dosahovať konkrétne ciele.


Ako zapájaš Atreya k tvojim aktivitám a povinnostiam?

Atrey je absolútne prispôsobivý ku všetkym mojim aktivitám, čo ma skutočne teší. Tiež je omnoho spokojnejší, keď som vďaka sebarealizácii vyživená. Mojou hlavnou pracovnou náplňou je aktuálne organizovanie retreatov, občas sprevádzam rituálmi a keďže Atrey miluje spoznávať nových ľudí a byť "v centre diania" všade chodí so mnou. Väčšinou ho mám pri sebe v nosiči, prípadne je s našimi blízkymi neďaleko mňa a vždy keď potrebuje mamu, jednoducho svoje aktivity preruším a som tu v prvom rade pre neho. Všetko si to vyžaduje flexibilitu. Ak sa matka s dieťaťom zosúladí, ide to.
"Prajem každej mame úľavu od potreby byť dokonalou matkou. Nech sme všetky

v prvom rade šťastné."

Ako sa teraz darí tvojmu projektu?

Rozkvitá. :) Momentálne svoju tvorivú energiu sústredím do projektu Onna Retreats - retreatov kultivácie ženstva. Máme v pláne naše retreaty spravideľniť a tiež pracujeme na ich organizovaní aj v zahraničí.


Čo by si odkázala pracujúcim mamám?

Prajem každej mame úľavu od potreby byť dokonalou matkou. Nech sme všetky v prvom rade šťastné. :)

"Máme tu už dosť zimu, najmä ráno, a keď Atreya zahalím do overalu, zostane úplne teplučký. A čo je hlavné, môže sa v ňom slobodne hýbať."
A ako na SLOW living?

Myslím, že je to o vzdávaní sa potrieb. Mnoho z našich potrieb je iba ilúziou. Mnohí sa naháňajú, ani nevedia za čím. Pri prchavom uspokojení jednej z potrieb sa ihneď vynorí ďalšia. Je to hra ega, ktorá nám bráni v precitnutí v plnosť, ktorá je na dosah v každom okamihu.


S Atreyom trávite dosť času vonku v prírode a keďže sme vám chceli niečo podarovať, vybrali sme merino overal od značky Engel. Ako si s ním spokojná?

V prvom rade ďakujeme. :) Tu u nás už máme dosť zimu, najmä ráno, a keď Atreya do neho zahalím, zostane úplne teplučký. A čo je hlavné, môže sa v ňom slobodne hýbať. Inak, pár dní dozadu sme mali návštevu z Bratislavy a priniesli Atreyovi darček - bundičku engel od vás, takže máme do výbavy. :)


Liv si v týchto dňoch dáva pauzu od sociálnych sietí a na instagrame ju teda aktuálne nenájdete. Jej inšpiratíve texty, krásne fotky a informácie o retreatoch mimo pauzy nájdete pod menom @liviaheleen.

 

ENGEL NATUR

Nemecký rodinný podnik, ktorý už viac ako 80 rokov vyrába spodnú bielizeň a odevy. V ENGEL sa špecializujú hlavne na výrobky z merino vlny. Výrobky sú vyrobené výhradne z mulesing free vlny, ktorá je získavaná z udržateľných zdrojov. Celú ponuku nájdete nižšie alebo osobne na Medenej 17 v Bratislave.891 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page