top of page
  • Writer's pictureIlona

VIANOČNÁ ROZPRÁVKA

Dovoľte nám rozpovedať príbeh o jednom čarovnom meste, plnom čarovných miest.Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno mestečko. Nemalé, neveľké. Také akurát. Farebné, veselé, historické - no jednoducho kúzelné. Ale najmä bolo plné čarovných ľudí a zmysluplných miest. Volalo sa Bratislava.


Jedného obyčajného dňa prišiel do mestečka nebezpečný vírus. Ľudí ovládol strach a ani nos nevystrčili von z dverí. Vírus v mestečku vystrájal dlhé dva roky. A keď už bol na ústupe, za rohom na nášho suseda zaútočilo to najhoršie zlo.
Následky pociťovali všetci navôkol, aj tí, ktorí tieto končiny nikdy nenavštívili. Aj v inokedy čarovnej Bratislave bolo smutno a šedivo. Na uliciach dokonca prestal padať sneh.


A čo sa stalo potom? Dobrí ľudia si uvedomili, že toto nie je cesta a prestali sa báť! Vyšli do ulíc, znovu začali navštevovať svoje obľúbené miesta a podporovali sa navzájom ako sa dalo. Tak vyvolali vlnu dobra, vlnu pravej vianočnej atmosféry počas celého roka. Vďaka tomu na uliciach nezostali len obchody

s magnetkami, ale aj úžasné priestory, ktoré tvoria dobrí a hlavne obyčajní ľudia.Prajem všetkým podnikateľom

a maloobchodníkom veľa spokojných návštevníkov. Prajem vám, drahí návštevníci, veľa radosti z navštevovania priestorov, ktoré tvoria atmosféru mesta, pridávajú mu čaro, zhromažďujú komunitu a dbajú na to, aby

v uliciach čarovných miest nezostali len “suvenir shopy” s magnetkami.


Majte pomalé a pokojné Vianoce,

Vaša Ilona

71 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page